Notice: Undefined index: title_cz in /home/eusers/e-zizkov2/zizkov2.evangnet.cz/php/in.php on line 23

O nás

Křesťanská církev existuje už dva tisíce let. Po první tisícovce roků se začala dělit do několika větví, a tak jsou na světě pravoslavní, římští katolíci, protestanti (evangelíci) a řada společenství, která z nich vyrostla (Bibli však čtou všichni stejnou a sdílejí stejná starokřesťanská vyznání víry). Na konci druhé tisícovky let se některé proudy začaly zase spojovat.

Českobratrská církev evangelická vznikla před sto lety právě takhle, spojením křesťanů, kteří navazovali na reformátora Jana Kalvína, s těmi, kdo navazovali na Martina Luthera, a přibrali k tomu dědictví po Janu Husovi, Janu Amosu Komenském a jejich spolupracovnících.

Druhý sbor Českobratrské církev evangelické v Praze 3 – Žižkově byl založen roku 1928. Do té doby chodili evangelíci do Betlémské kaple v Prokopově ulici.

Věříme, že tam kde se sejdou dva neb tři ve jménu Ježíše Krista, on je uprostřed nich. Proto se církev od nepaměti schází. V našem společenství jsou zastoupeny všechny generace a každá se aktivně podílí na životě sboru. Co do počtu členů, patříme mezi menší společenství, jsme však otevřeným společenstvím, kde si své místo najde každý.

Našim posláním je sdílet a šířit křesťanskou víru, lásku a naději.

Současné staršovstvo bylo zvoleno na výročním sborovém shromáždění 3. dubna 2022, volební období trvá šest let.

Řádní členové staršovstva:

Eva Potměšilová, Daniela Hamrová, Jana Günterová, Jitka Bartošková, Jan Potměšil, Jan Šorm, Ladislav Dušek, Patrik Lukáš

Náhradníci:

Petr Klas